Co warto zobaczyć i zrobić w El Calafate w Patagonii?

El Calafate w Patagonii jest bez wątpienia jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Argentynie. Patagonia przyciąga zarówno krajowych, jak i międzynarodowych turystów dzięki zapierającym dech w piersiach krajobrazom, z których roztaczają się niesamowite widoki.

Góry, krystalicznie czyste jeziora, śnieg, lodowce i piękne lasy – to wszystko ma do zaoferowania ten region. Patagonia to idealne miejsce, aby uciec od codzienności i nabrać sił do działania lub przeżyć niesamowite przygody.

Informacje o El Calafate

El Calafate leży na południowym brzegu jeziora Argentino, w prowincji Santa Cruz, na południu kraju. Stolicą prowincji jest Río Gallegos, a El Calafate jest oddalone o około 315 km. Miasto jako stała miejscowość powstało w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku, ponieważ wcześniej było tylko tymczasowym punktem transportu wełny.

Co warto zobaczyć i zrobić w El Calafate?

Park Narodowy Los Glaciares

Jeśli wybierasz się do El Calafate, koniecznie musisz odwiedzić Park Narodowy Los Glaciares, ponieważ miasto jest idealną bramą do niego. Ma on 726 927 hektarów, co czyni go największym w Argentynie.

Został on utworzony w celu ochrony i zachowania wielkich kontynentalnych mas lodowych, południowych lasów andyjsko-patgońskich oraz fragmentów stepu patagońskiego.

W parku można zobaczyć między innymi lodowce Upsala, Viedma i Spegazzini. Można tu uprawiać takie aktywności, jak wędrówki po lodzie, żeglowanie po jeziorach, kajakarstwo, turystyka piesza, wspinaczka czy hokej na lodzie. Jeśli jesteś fanem sportów zimowych, z pewnością zainteresuje Cię strona e-hokej.pl

Miastoh

Wybierając się do El Calafate, oprócz zwiedzania cudów natury, polecamy dogłębne poznanie miasta. Może się wydawać, że jest to najmniej fascynująca część, ale zapewniamy, że w pobliżu centrum miasta – gdzie znajdują się piękne domy i sklepy – jest również przyroda i tereny zielone. Jest to miejsce o bogatej historii, dlatego polecamy wycieczkę po mieście. Nie przegap lokalnych muzeów. Chcesz więcej? Jeśli tak, to koniecznie musisz odwiedzić lodowe bary, Paseo de los Artesanos i kasyno.

Jaki jest najlepszy czas na odwiedzenie El Calafate?

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest idealny czas na wizytę w El Calafate, na szczęście powiemy, że wszystkie, ponieważ w zależności od pory roku można korzystać z różnych atrakcji.

Wysoki sezon przypada jednak na okres od sierpnia do pierwszych dni kwietnia. Styczeń i luty to ulubione miesiące, ponieważ słońće zachodzi później i pozwala na dłuższe wycieczki.

Poprzedni post Wielki Kanał Chiński – klucz do zjednoczenia Chin
Następny post Co warto zobaczyć w Dzielnicy Muzułmańskiej w Jerozolimie?