Tamaulipas – różnorodny stan w Meksyku

Tamaulipas to jeden z najbardziej zróżnicowanych stanów Meksyku pod względem klimatycznym, geograficznym i gastronomicznym. To wyjątkowe miejsce, w którym można cieszyć się tym, co najlepsze w tym pięknym kraju. C

Tamaulipas: stan różnorodności

Stan Tamaulipas jest położony w północno-wschodniej części Meksyku. Od północy graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, od wschodu z Zatoką Meksykańską, od południa ze stanem Veracruz, od południowego zachodu z San Luis Potosí, a od zachodu z=stanem Nuevo León. Tamaulipas ma cztery główne obszary metropolitalne i choć jego stolicą jest miasto Nueva Victoria, najludniejszym miastem w Tamaulipas jest Reynosa.

Co warto zobaczyć w Tamaulipas?

Tamaulipas jest stanem bardzo zróżnicowanym, dlatego w całej swojej rozciągłości może zaoferować turystom piękne lasy i tereny górskie, ogromne plaże, takie jak te nad Zatoką Meksykańską, oraz potężne rzeki, które wpadają do Zatoki. I wśród tego wszystkiego wyróżnia się:

Rezerwat Biosfery „El Cielo”

Tamaulipas charakteryzuje się dużą różnorodnością ekosystemów, w których rozwijają się liczne gatunki fauny i flory. Doprowadziło to do utworzenia Rezerwatu Biosfery „El Cielo” w południowo-zachodniej części stanu.

Oprócz spektakularnych krajobrazów pełnych kaktusów, sosen i innej roślinności autochtonicznej, można tu zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Wśród nich: pumy, jaguary, lisy, kajmany, makolągwy, dziki. A także tysiące motyli i ptaków wędrownych, które przylatują tu w określonych porach roku. Szukasz czegoś mniej egzotycznego, ale równie pięknego miejsca podróży? Odwiedź reda24.pl i rusz na wakacje już dziś.

Salina Madre i Laguna de Carpintero

Inną opcją w Tamaulipas dla miłośników przyrody jest tak zwana „Salina Madre”. Spektakularne słone jezioro położone pomiędzy obszarami Matamoros, San Fernando i Soto la Marina. Jego wody charakteryzują się wysokim zasoleniem i głębokością nie większą niż jeden metr. Ponadto w sercu miasta Tampico można zwiedzić Laguna de Carpintero, otoczoną lasami namorzynowymi.

Rajskie plaże

W Tamaulipas nie brakuje też wspaniałych plaż. Wśród nich są miasta Matamoros, Tampico, Madero i Miramar. Spektakularne plaże, na których można odpocząć na drobnym piasku lub uprawiać najciekawsze sporty wodne.

Wielkie katedry w Tamaulipas

W tym meksykańskim stanie można również podziwiać imponujące dziedzictwo architektoniczne. Wśród nich wyróżniają się piękne katedry. Jeśli więc jesteś miłośnikiem sztuki sakralnej, nie przegap katedry Niepokalanego Poczęcia w Matamoros. Albo Katedry Niepokalanego Poczęcia w Tampico. Obie, zbudowane w XIX wieku, słyną ze swego piękna i są jednymi z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym Meksyku.

 

Poprzedni post Co warto zobaczyć w Dzielnicy Muzułmańskiej w Jerozolimie?
Następny post 3 najpopularniejsze polskie jeziora