Podróż samochodem po Europie

Jazda samochodem jest dla wielu, w tym dla mnie, jedną z przyjemności podczas podróży. Czy to samochodem, motocyklem czy kamperem, Europa jest wspaniałym miejscem na wspaniałe podróże drogowe, ale jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać.

Droga krajowa czy autostrada?

W drodze krajowej są zazwyczaj lepsze krajobrazy i nie musisz za nią płacić, Choć to, że jest to tańsza niż przy wyborze autostrady, często nie jest prawdą. Paliwo i czas, które oszczędzasz gdy jedziesz autostradą, zazwyczaj więcej niż rekompensują cenę opłaty za przejazd, a tym bardziej gdy w pojeździe porusza się kilka osób. Ponadto, autostrada jest znacznie bezpieczniejsza niż droga krajowa.

A co z moim ubezpieczeniem, czy pokryłoby mnie ono, gdybym miał wypadek za granicą?

Jeśli przebywasz w kraju należącym do Unii Europejskiej, obowiązuje prawo tego kraju, ale Twoje ubezpieczenie zawsze pokryje szkody wyrządzone osobom trzecim tzn. innemu pojazdowi, nawet jeśli jesteś winny. Pozostałą część ochrony ubezpieczeniowej należy sprawdzić w firmie ubezpieczeniowej.

Prawo jazdy międzynarodowe.

Podróżując po Europie nie będziesz potrzebował międzynarodowego prawa jazdy. Każde prawo jazdy wydane na terenie Unii Europejskiej będzie ważne na prowadzenie pojazdu w dowolnym kraju członkowskim. Jeśli zamierzasz czasowo jechać poza Unię Europejską, będziesz musiał je wyrobić. Aby uzyskać międzynarodowe prawo jazdy, musisz po prostu udać się do urzędu komunikacji i złożyć wniosek. Zazwyczaj kosztuje ono 20 zł i jest ważne przez rok.

Poprzedni post Jakie dokumenty potrzebne są do podróży
Następny post Joga i góry. Połączenie idealne?

Jeden komentarz w temacie “Podróż samochodem po Europie

Dodaj komentarz