Słowo, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o wędrówce po górach to „rozłączenie się”. Natura ma dla nas terapię przeciwko stresowi i zmartwieniom dnia codziennego. Skumulowane napięcie wpływa na nasze zdrowie, mięśnie, kości, a praktyka jogi stara się z tym walczyć poprzez doskonałe połączenie ćwiczeń i oddychania. Ale na tym nie kończą się korzyści z tej mieszanki. Chcesz wiedzieć, jakie korzyści niesie ze sobą praktykowanie jogi w górach?
Lepsze dotlenienie. Oddychanie jest podstawowym czynnikiem w dobrej praktyce jogi. Góry, dzięki swojej florze i odległości od dymu samochodowego oferuje czyste powietrze, a my otrzymujemy wysokiej jakości paliwo dla naszego ciała i umysłu.
Bardzo korzystne bodźce dźwiękowe. Dźwięki ptaków, wody, odczuwanie bryzy czy nawet oglądanie pięknego zachodu słońca inspiruje, relaksuje i odnawia nas wewnątrz. Naprawdę przyjemne doświadczenie, które wzbogaca nasz trening jogi.
Koncentracja. Z zamkniętymi oczami i skupieniem na środowisku naturalnym, przestajemy słuchać naszych wzburzonych myśli, a umysł rozszerza się, poprawiając tym samym praktykę jogi.
Lepsza siła i równowaga. Stabilność postawy na nierównym terenie może być wyzwaniem, ale jest to coś absolutnie pozytywnego. Nasze mięśnie pracują, podczas gdy my się relaksujemy.
Podobieństwa, które inspirują. Joga jest pełna postaw opartych na naturalnym środowisku: góry, drzewa, psy, koty, krowy, ryby – to wszystko spaja się w idealne połączenie.
Energie życiowe. Istotą wszystkich ćwiczeń jogi jest przepływ energii życiowej. Będąc boso na górze i w kontakcie z ziemią, energia ziemi jest pochłaniana, co pozwala na zastąpienie energii negatywnych energią pozytywną.
Idealne to mało powiedziane. O ile są to góry bez kolejek ustawiających się ludzi.